Szafa przesuwna czy otwierana?

Szafa z otwieranym frezowanym frontem

Szafa to mebel wolnostojący, który przeznaczony jest do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, w tym ubrań, pudeł i tym podobnych rzeczy. Jej odpowiednie dobranie do wnętrza, w którym ma stanąć, może w znacznym stopniu ułatwić utrzymywanie porządku. Półki oraz szuflady, które są na wyposażeniu szafy umożliwiają wygodne umiejscowienie niezbędnych w codziennym życiu przedmiotów. Szafa duża otwierana pozwoli na odpowiednie rozplanowanie przestrzeni, dzięki czemu nie będziesz musiał tracić dużo czasu na poszukiwania danego produktu. Oczywiście mniejsze egzemplarze również mogą się do tego przyczynić, jednak może okazać się to trudniejsze w wykonaniu, co jednak nie oznacza, że będzie to niemożliwe. Rozmiary szafy to tylko jeden z czynników, który ma wpływ na wybór danego modelu. Kolejnym bez wątpienia jest system operowania drzwiczkami. Dostępne są szafy przesuwne i szafy otwierane na zewnątrz. Który z tych systemów będzie lepszy? Szafa przesuwna czy otwierana? Postaramy się wskazać wady i zalety obu rozwiązań. Zapraszamy do lektury.

Szafa z lamelami oraz otwieranym frontem
Otwierana szafa z lustrem

Szafa drzwi przesuwne czy otwierane - które rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie?

Szafa otwierana na zewnątrz to mebel, który znajduje zastosowanie w naszych domach, już od wielu, wielu lat. Posiada wiele zalet, które sprawiają, że w dalszym ciągu pomimo nowoczesnych rozwiązań, takich jak np. szafy przesuwne wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednym z większych plusów, jeśli chodzi o szafę otwieraną na zewnątrz, z uchylnymi drzwiami jest łatwość i przyjemność w użytkowaniu. Zwłaszcza w porównaniu z wersją przesuwną, gdzie najczęściej konieczne jest użycie stosunkowo dużej siły do przesunięcia pokaźnych rozmiarów, ciężkich skrzydeł szafy.

Szafy z otwieranymi na zewnątrz drzwiczkami będą charakteryzowały się jeszcze wieloma innymi zaletami. Wymienić należy wśród nich wielofunkcyjność oraz możliwość wygodnego korzystania przez kilka osób jednocześnie. Szafy tradycyjne umożliwiają łatwy dostęp do półek i szuflad znajdujących się wewnątrz. Co ważne, nie przeszkadzasz w ten sposób innym osobom, które w tym samym czasie korzystają z drugiego skrzydła. Szafa z przesuwnymi drzwiami z kolei przy otwarciu całkowitym jednego skrzydła blokuje dostęp do pozostałej części. Może być problematyczne np. dla rodzeństwa korzystającego ze wspólnej szafy. Tego problemu unikną też pary i małżeństwa, które w porannym pośpiechu mogą utrudniać sobie nawzajem wyszykowanie się do pracy. Szafa otwierana do sypialni to idealne rozwiązanie, gdy nie lubisz się spieszyć, współdzielisz szafę z bliską Ci osobą. A przede wszystkim wtedy, gdy przestrzeń Ci na to pozwala.

Szafa z jasnym frontem oraz otwieranymi drzwiami

Szafa duża otwierana klasycznie - czy to dobry wybór do salonu?

Szafa przesuwna czy otwierana - to pytanie często pojawia się w kontekście wyboru mebli do salonu. Pokój ten jest jednym z pomieszczeń, w którym spędza się dużo czasu. Ogląda się w nim telewizję, bawi z dziećmi, odpoczywa itp. Jednak bardzo często również przyjmuje się w nich gości. Dlatego, jeśli szafa stoi w widocznym miejscu, warto wybrać rozwiązanie, które pozwoli Ci na pojedyncze otwieranie poszczególnych drzwiczek. Dzięki temu, podczas ich otwierania, nie pokażesz niemal wszystkiego, co znajduje się wewnątrz. Szafa otwierana jest więc doskonałym wyborem, gdy chcesz ukryć pewne przedmioty przed wzrokiem gości.

Szafa z drzwiami przesuwnymi - sposób na zaaranżowanie przestrzeni w małych lub nietypowych pomieszczeniach.

Zastanawiając się nad tym, gdzie kupić szafę przesuwną, nie musisz od razu wybierać firmy, która przygotowuje meble na wymiar. W naszym sklepie Meblostrada24 znajdziesz szeroki wybór szaf przesuwanych. Modele te cieszą się coraz większą popularnością między innymi dzięki temu, że jest to rozwiązanie, które wręcz idealnie sprawdza się w wąskich pomieszczeniach. Szafa do przedpokoju otwierana może nie być do końca praktyczna. Zwłaszcza gdy liczysz każdy centymetr powierzchni, w celu optymalnego jego wykorzystania. Szafy z klasycznymi drzwiczkami mogą blokować przejście. Uniemożliwi to pozostałym domownikom korzystanie z wyznaczonego ciągu komunikacyjnego. Szafa z przesuwanymi drzwiami to też doskonałe rozwiązanie do niewielkiej sypialni oraz pokoju dziecięcego.

Szaro-biała szafa do pokoju dziecięcego
Biała szafa z otwieranym frontem do pokoju dziewczęcego

Aranżacja niepraktycznych wnęk - łatwy i szybki sposób.

Szafa z drzwiami przesuwnymi doskonale sprawdzi się też, gdy zechcesz zaaranżować wnękę w ścianie. Duży wybór szerokości, głębokości oraz wysokości sprawia, że z pewnością dopasujesz coś do swoich potrzeb. Szafa z przesuwnymi drzwiami jest często wykorzystywana w przedpokoju, gdy chcesz schować sprzęt AGD. Może zmieścić się w niej pralka oraz elektryczna suszarka do ubrań. Dzięki temu otwarte drzwi nie będą blokowały przejścia. Co z kolei prowadzi do tego, że możesz bez zbędnych nerwów, powoli wykonywać codzienne obowiązki.

Szafa przesuwna czy otwierana? A może wcale nie musisz wybierać?

Szafa otwierana 200 cm, czy może przesuwna? Jeśli zastanawiasz się nad tym, która z nich będzie lepszym wyborem, to musisz wiedzieć, że nie zawsze konieczna jest rezygnacja z jednej z wersji. Możliwe jest to między innymi dzięki połączeniu obu rozwiązań. Na rynku dostępne są szafy, które charakteryzują się tym, że drzwi częściowo są otwierane klasycznie, a częściowo przesuwane. Są to nowoczesne propozycje, które wyjątkowo oryginalnie się prezentują. Mebel tego rodzaju będzie bardzo ciekawym rozwiązaniem, do pomieszczeń wielofunkcyjnych, gdzie liczy się nie tylko design, ale przede wszystkim użyteczność. W przypadku kawalerek, salon jest jednocześnie sypialnią, dlatego takie rozwiązanie cieszą się coraz większą popularnością.

Szafa z lustrem oraz przesuwanymi drzwiami

Szafy klasyczne i te z przesuwanymi drzwiami - pamiętaj o indywidualnych preferencjach.

Design, użyteczność i komfort wykorzystywania to wszystko ma ogromny wpływ na kwestie wyboru szafy. Warto jednak uwzględnić w tym wszystkim również indywidualne potrzeby i oczekiwania. Pamiętając przy tym, że np. szafy otwierane charakteryzują się ponadczasowym stylem. Pięknie prezentują się we wnętrzach glamour, klasycznych i angielskich. Z kolei szafy przesuwne uważane są za idealne rozwiązanie do niewielkich, nowoczesnych pomieszczeń.

Szafa przesuwna do pokoju dziecięcego
Szafa przesuwna z kolorowym motywem

Podsumowanie, czyli wybór pomiędzy szafą z przesuwanymi drzwiami a otwieraną.

Wybór odpowiedniego mechanizmu otwierania jest nie mniej ważny niż estetyka szafy, czy jej wielkość. Szczególnie że jest to mebel, który najczęściej ma być maksymalnie użytkowy. Nie ma jednak jednej, prawidłowej odpowiedzi na pytanie, czy lepsza będzie szafa z przesuwnymi drzwiami, czy otwierana. Wszystko zależy od oczekiwań oraz metrażu pomieszczenia. Szafa otwierana z lustrem może doskonale sprawdzić się w przestronnej sypialni. Z kolei wersja z przesuwanymi drzwiami bardzo dobrze będzie się prezentowała w wąskich i małych pomieszczeniach, takich jak np. korytarz, czy pokój dziecięcy. Najważniejsze w niej jest to, że zajmuje tyle samo miejsca zarówno gdy jest zamknięta, jak i otwarta.

Dobrze zastanów się nad wyborem odpowiedniej szafy. Przemyśl czy uchylne drzwiczki nie zajmą zbyt dużo miejsca w ciągu komunikacyjnym. Mebel oprócz swoich oczywistych walorów użytkowych musi wpisywać się w przestrzeń w jakiej zostanie postawiony. Szafa z uwagi na swoje rozmiary i pełnioną funkcję musi zostać właściwie dobrana.

Szafa przesuwna z ciemnym frontem w sypialni

Zaloguj

Megamenu

Lista ulubionych0

Masz

Wkrótce pojawią się nowe produkty