Taborety i stołki

Taborety i stołki od wielu lat stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego domu oraz mieszkania. Towarzyszą nam w wielu, różnych pomieszczeniach i znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach. Z uwagi na to, że taborety i stołki są funkcjonalne – idealnie wpasowują się w przestrzeń nowoczesnych wnętrz. Niewielki taboret czy stołek z powodzeniem może zostać umieszczony jako zapasowe siedzisko w kuchni, salonie, przedpokoju, a nawet łazience.

W ostatnim czasie taborety i stołki cieszą się ogromnym zainteresowaniem – zwłaszcza ich zwykłe, surowe formy, które tworzone są na miarę współczesnych wnętrz. Ich nowoczesny design pozwala na bezproblemowe dopasowanie praktycznie do każdego wnętrza. W razie potrzeby surowy i prosty mebel można wzbogacić niewielką i wygodną poduszką – nie jest to jednak jedyny sposób na odmianę prostych taboretów i stołków w naszym domu.

Taborety i stołki – jaką funkcję pełniły w przeszłości?

Od samego początku swojego istnienia taborety i stołki przeznaczone były do siedzenia. Pierwsze tego typu meble zaczęto stosować na dworze Ludwika XIV — w okresie baroku. Wówczas było to wyściełane bardzo eleganckim materiałem krzesło bez oparcia, na którym siadały przede wszystkim wysoko urodzone damy w obecności króla.

Wraz z upływem kolejnych lat taborety i stołki niewiele się zmieniły. Ich wygląd stał się prostszy, jednak obyło się bez istotnych dla całego wyglądu mebla rewolucji design’owych. Najprostsze taborety i stołki składają się do dzisiaj z tak zwanej płyty siedziskowej, podpartej trzema lub czterema nogami.

Taborety i stołki — różne rodzaje dostępne na meblostrada24.pl

Jak już wspominaliśmy taborety i stołki znajdują bez większego problemu zastosowanie w różnych pomieszczeniach. To dlatego, że meble w sklepie internetowym meblostrada24.pl dostępne są w rozmaitych formach, kształtach, kolorach, a także materiałach, z jakich zostały wykonane. Najpopularniejsze taborety i stołki wykonane są w całości z drewna – nieco rzadziej z metalu. Z uwagi na wizualną ciepłość oraz ponadczasowość, to właśnie drewniane taborety i stołki cieszą się największą popularnością od wielu lat. Na meblostrada24.pl meble dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, a także design’owych – dzięki temu bez większego problemu można dopasować je do wnętrz w różnym stylu np. skandynawskim, industrialnym, czy klasycznym.

Współczesne taborety, choć proste i z reguły pozbawione urozmaiceń, dostępne są także w wersji z materiałowym obiciem siedziska. Są to tak zwane taborety tapicerowane, które najchętniej stosowane są w kuchniach czy salonach. Wybór naszych taboretów i stołków nie ogranicza się jednak wyłącznie do obicia, materiału czy koloru – taborety i stołki dostępne są w różnych rozmiarach i różnych wysokościach.

Do jakich pomieszczeń warto wstawić taborety i stołki?

Taborety i stołki doskonale sprawdzą się w wielu nowoczesnych aranżacjach poszczególnych pomieszczeń. Ponadczasowość mebli sprawia, że najczęściej są one wybierane do kuchni, salonu, przedpokoju lub łazienki.

W zależności od typu pomieszczenia taborety i stołki mogą zostać użyte na różne sposoby. Stawiając meble w kuchni, mogą zastąpić krzesła przy kuchennym stole, albo stanowić zapasowe siedzisko na wypadek większej liczby gości. W przypadku sypialni lub garderoby taborety i stołki mogą stanowić wygodne i praktyczne miejsce do siedzenia dla pań przed toaletką. Tapicerowane taborety i stołki sprawdzają się także jako wygodny podnóżek.

Drewniane taborety i stołki mogą doskonale sprawdzić się w łazience. Wówczas wykorzystuje się je jako mebel pomocniczy do zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Przy odpowiedniej aranżacji łazienki drewniane taborety i stołki mogą prezentować się naprawdę pięknie i elegancko, a przy tym stanowić wygodne miejsce do wykonywania domowego i zasłużonego SPA. Nie trzeba przy tym obawiać się zniszczenia taboretu przez wodę i wilgoć. Zastosowane drewno jest zabezpieczone lakierem, a przy tym jest  szybkoschnące. Dzięki temu drewniane meble mogą stać w łazience i zachować swój idealny wygląd przez długie lata.

Taborety i stołki to nie tylko miejsce do siedzenia

Taborety i stołki, zwłaszcza te w wersji niskiej, mogą pełnić nieco inną funkcję niż wyłącznie miejsce do siedzenia. Przede wszystkim mogą być meblami pomocniczymi w codziennych czynnościach, jak np.: podnóżki, drabinki, a nawet imprezowe stoliki, na których można postawić kieliszki z alkoholem lub tace z przekąskami. 

Wybór zastosowania zależny jest nie tylko od Państwa pomysłowości, lecz także całości aranżacji pomieszczenia, w którym mebel ma się znaleźć. Dodając do surowego i prostego taboretu poduszkę, można go przekształcić w wygodną i elegancką pufę albo podnóżek, na którym można położyć zmęczone po ciężkim dniu ociężałe nogi. Wystarczy dobrać odpowiednią wysokość mebla, aby móc w pełni wygodnie wypocząć po ciężkim i wymagającym dniu.

Zaloguj

Megamenu

Lista ulubionych0

Masz

Wkrótce pojawią się nowe produkty