Stelaże

Brak produktów

Stelaże do łóżek pełnią niezwykle istotną rolę. Podtrzymują materac na ramie, zapewniając jego stabilne i bezpieczne położenie, a więc również komfort podczas użytkowania łóżka. Niektóre łóżka sprzedawane są od razu w zestawie ze stelażami, natomiast często trzeba się w stelaż zaopatrzyć na własną rękę. Warto wtedy poświęcić chwilę, aby na pewno dobrać odpowiedni model. Zarówno pod kątem wymiarów, jak i wykorzystanych materiałów oraz precyzji wykonania i wytrzymałości.

W łóżku spędzamy sporą część naszego życia, jest więc kluczowe, aby pozwalało na w pełni komfortowy sen i wypoczynek. Rama i materac bez wątpienia są niezwykle istotne, ale nie można zapominać także o stelażu. To, że jest niewidoczny na pierwszy rzut oka, a zamiast tego ukryty pod materacem, nie oznacza, że nie ma dużego wpływu na jakość snu.

Łóżko to nie tylko materac – bez właściwego stelaża się nie obejdzie. Sprawdź wytrzymałe stelaże ze sklepu Meblostrada24 i wybierz coś dla siebie.

Funkcjonalne stelaże elastyczne

W ofercie Meblostrada24 znajdziesz stelaże elastyczne (nazywane także stelażami flex) stworzone z najwyższej jakości materiałów. To nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia wydłużoną żywotność materaca w porównaniu do stelaży sztywnych. Dobry, wygodny materac to spora inwestycja, która powinna procentować przez długie lata – jest to jednak możliwe tylko pod warunkiem zastosowania właściwego stelaża.

Stelaże elastyczne nie naciskają zbyt mocno na materac, a przeciwnie – zapewniają jego odpowiednią amortyzację, a także rozkładanie ciężaru nie punktowo, a równomiernie. Dzięki temu również są znacznie mniej podatne na uszkodzenie (złamania czy też pęknięcia) niż stelaże sztywne. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością mimo niewielkiej grubości i wąskich rozmiarów poszczególnych listew.

Listewki są łączone ze sobą przykładowo za pomocą specjalnych elastycznych pasków bądź linek, a w razie potrzeby można z łatwością zdemontować stelaż, aby wykorzystać go w innej ramie. Również sam montaż nie należy do skomplikowanych czynności i z pewnością nie zajmie CI dużo czasu.

Stelaże o różnych wymiarach

Stelaż powinien przede wszystkim być dopasowany do wymiarów ramy, w przeciwnym wypadku nie będzie można go w niej zmieścić lub nie będzie on odpowiednio podtrzymywał całego materaca. Można wyróżnić zarówno stelaże do łóżek jednoosobowych, jak i większe modele przeznaczone do łóżek dwuosobowych.

Oferujemy stelaże w wielu wymiarach, w tym oczywiście tych najczęściej spotykanych, więc bez wątpienia znajdziesz w naszym asortymencie taki, który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom. Jeśli nie masz pewności, który model wybrać, zmierz przestrzeń na stelaż w swojej ramie lub poszukaj informacji na temat wymiarów posiadanego łóżka w Internecie.

Niemal wszystkie łóżka potrzebują stelaża, aby móc normalnie z nich korzystać. Bez stelaży materac po prostu nie utrzymałby się na ramie. Wyjątkiem są tutaj jedynie przykładowo łóżka kontynentalne ze zintegrowanym materacem bądź materacami, a przy okazji także właśnie stelażem oraz część łóżek metalowych. Zazwyczaj jednak, zwłaszcza w przypadku łóżek drewnianych, ale także wielu łóżek tapicerowanych, stelaż jest elementem obowiązkowym.

Stelaże z regulacją lub bez

Niekiedy stelaże elastyczne występują w wersjach z regulacją wysokości. Może ona być ręczna lub automatyczna (a więc elektryczna). To ciekawa opcja dla osób, które chcą mieć możliwość szybkiego i wygodnego dostosowywania pozycji materaca do swoich potrzeb. Dostosowywanie wysokości dotyczy z reguły przede wszystkim górnej części stelaża, tak aby można było oprzeć się wygodnie o materac, chociażby podczas czytania książki.

Istnieją jednak również stelaże z możliwością niezależnej regulacji kilku różnych sekcji. Pozwalają więc na przykład podnieść część górną, na której znajduje się poduszka i opuścić dolną. Dostępnych opcji jest wiele i tylko od Ciebie zależy, w jaki sposób będziesz z nich korzystać.

Alternatywnie możesz zdecydować się także na prostą drewnianą wkładkę bez tego typu funkcjonalności. Decyzja należy do Ciebie. To, czy lepszy będzie stelaż bez regulacji, czy z regulacją, zależy w dużej mierze od Twoich preferencji i tego, czy zależy Ci na możliwości skorzystania z tej funkcji.

Warto wspomnieć także o stelażach unoszonych. Jak wskazuje ich nazwa, można z łatwością, bez dużego wysiłku fizycznego unieść cały stelaż, co jest niezwykle pomocne podczas odkurzania czy mycia podłogi.

Wszystkie informacje na temat oferowanych przez nas stelaży niezbędne do podjęcia właściwej decyzji zakupowej znajdziesz w opisach poszczególnych produktów. Dodatkowo, zawsze możesz zwrócić się do naszych ekspertów z jakimikolwiek pytaniami związanymi z oferowanymi przez nas stelażami, w tym ich parametrami i właściwościami.

Dobre stelaże pozwalają materacom dłużej zachować swoje właściwości, a co za tym idzie pełny komfort dla ich użytkowników. Wybierz najwyższej jakości, wytrzymały stelaż z oferty sklepu internetowego meblostrada24.pl i wydłuż żywotność swojego materaca!

Zaloguj

Megamenu

Lista ulubionych0

Masz

Wkrótce pojawią się nowe produkty