Witryny

Produkty w promocji

Cena

470,00 zł - 2 250,00 zł

Szerokość

45 - 150

Wysokość

82 - 200

Głębokość

34 - 46

Kolor

Styl

Inne funkcje

Niektóre meble mają ponadczasowy charakter. Do takiego właśnie rodzaju mebli zdecydowanie należą witryny. Początkowo były używane przede wszystkim w sklepach, gdzie pełniły rolę gablot, w których właściciel mógł umieścić sprzedawane przedmioty. Dzięki temu potencjalny kupiec mógł obejrzeć przedmiot bez ryzyka zniszczenia go. Taki rodzaj mebla szybko trafił jednak również do domów, gdzie witryna pełniła funkcję mebla umożliwiającego wyeksponowanie bogato zdobionej zastawy stołowej.

Witryny to tak naprawdę przeszklone szafki, które mogą składać się z różnorodnych elementów. Nie wszystkie z nich muszą posiadać fronty wykonane ze szkła. Najczęściej wyłącznie górna część mebla posiada szklane drzwiczki, przez które możemy zobaczyć, co znajduje się we wnętrzu szafki bez jej otwierania. Takie rozwiązanie ma wielu zwolenników wśród osób zajmujących się ciekawą aranżacją wnętrz - zarówno projektantów, jak i właścicieli mieszkań lub domów urządzających własne cztery kąty.

Witryny to przede wszystkim meble, które stanowią synonim elegancji, a jednocześnie gwarantują praktyczne użytkowanie. Już sama ich koncepcja sprawia, że wnętrze nabiera ciekawego charakteru i stylu. A do wyboru pozostaje jeszcze ich design, który w dodatkowy sposób przyczynia się do bogatego wystroju danego pomieszczenia. 

W ofercie sklepu Meblostrada24 znajdziesz wspaniałe witryny, za pomocą których będziesz w stanie w estetyczny sposób wyeksponować posiadane wyposażenie. Gwarantujemy, że nasze meble wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu Twoja wymarzona witryna będzie Ci służyć przez długie lata. Sprawdź, jakie meble dla Ciebie przygotowaliśmy i zobacz, jak wspaniale może prezentować się dzięki nim Twoje wnętrze. 

Witryny - jakie mają zastosowanie 

Porządna i stylowa witryna to mebel, który może stać się elementem wyposażenia wielu różnych rodzajów pomieszczeń. Z pewnością można stwierdzić, że jest doskonałym uzupełnieniem kuchennej zabudowy. Stojąca w kuchni witryna będzie idealnym meblem stworzonym wręcz do przechowywania wszelkich talerzy, filiżanek, szklanek i innych elementów zastawy stołowej. Przeszklone drzwi pozwolą na wyeksponowanie efektownie prezentującego się serwisu obiadowego. Witryny często wzbogacone są również w szuflady, w których możemy bez problemu umieścić sztućce. Dzięki temu wszystkie akcesoria kuchenne potrzebne do nakrycia stołu znajdą się w jednym miejscu. Podobne zastosowanie mają witryny stojące w jadalniach. 

Błędnym jest jednak przekonanie, że witryna jest przeznaczona wyłącznie do przechowywania przyborów kuchennych. Tego typu meble często ustawiane są również w salonach. I chociaż tam również mogą zawierać przybory kuchenne, to jednak nie stanowi to żadnej reguły. Dzięki szklanym frontom witryny możemy np. wyeksponować za jej pomocą zbiory ulubionych książek, nie martwiąc się jednocześnie o to, że będą się zbytnio kurzyć. Oprócz tego świetnie będą w niej wyglądać różne ozdobne figurki i elementy dekoracyjne. 

Witryny - w jakim wnętrzu się sprawdzą?

W przeszłości witryny mogły kojarzyć się nam wyłącznie ze stylem klasycznym, rustykalnym, a przede wszystkim angielskim, przypominającym nieco pałacowy wystrój. Obecnie jednak tego rodzaju meble dostępne są w wielu różnych stylach i mogą być bez problemu wykorzystane w typowo nowoczesnych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze będą się prezentować szczególnie w pomieszczeniach, w których zależy nam na stylowym i eleganckim wyglądzie. Dekoracyjny charakter witryny sprawi, że będzie ona rewelacyjnym rozwiązaniem w każdej jadalni czy salonie

Zwróćmy uwagę na to, jaki kolor ma mebel, a także jakie uchwyty zostały zastosowane w jego przypadku. Prosta konstrukcja bez ozdobnych detali wspaniale sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych. Większa ilość elementów dekoracyjnych to z kolei cechy pożądane w stylistyce retro.

Witryny - popularne warianty

Niektóre warianty witryn cieszą się szczególną popularnością wśród klientów. Ich dodatkowe elementy wyposażenia sprawiają, że możemy przechowywać w nich określone przedmioty i zagospodarować posiadaną przestrzeń. Do takich witryn bez wątpienia można zaliczyć następujące rodzaje: 

  • witryny narożne - wariant, który jest szczególnie pożądany w przypadku, kiedy chcemy za pomocą witryny wykorzystać maksymalną ilość dostępnej w kuchni, salonie czy sypialni powierzchni. Rozmiary oraz kształt witryny narożnej są w pełni dopasowane do ustawienia jej właśnie w taki sposób;
  • witryny z szufladami - znajdujące się w witrynach szuflady to elementy wyposażenia, które dają nam wiele możliwości w zakresie przechowywania. Możemy w nich umieścić i uporządkować wszelkie znajdujące się w naszym domu przedmioty, które chcemy ukryć przed wzrokiem innych osób;
  • witryny z barkiem - meble wyposażone dodatkowo w specjalną szafkę, dostosowaną swoimi wymiarami do przechowywania różnorodnych trunków. Kluczowa jest tutaj przede wszystkim wysokość barku. 

Te oraz wiele innych funkcjonalnych witryn znajdziesz w sklepie internetowym meblostrada24.pl. Zapraszamy na zakupy.

Zaloguj

Megamenu

Lista ulubionych0

Masz

Wkrótce pojawią się nowe produkty