Szafy przesuwne

Produkty w promocji

Cena

1 010,00 zł - 2 869,00 zł

Szerokość

120 - 254

Wysokość

200 - 221

Głębokość

57 - 68

Kolor

Styl

Inne funkcje

Współczesne wnętrza wyróżniają się przede wszystkim funkcjonalnością oraz estetyką. Cechy te dotyczą nie tylko ogólnego wyglądu ścian i podłóg w naszych domach lub mieszkaniach, ale przede wszystkim mebli. Im bardziej będą odpowiadać różnym potrzebom i tym samym staną się bardziej funkcjonalne, tym lepiej.

Jeżeli chodzi o maksymalną funkcjonalność mebli, to najlepiej w tej w kwestii sprawdzają się szafy z przesuwanymi drzwiami. Mebel pierwotnie był stosowany wyłącznie do zabudowy obszernej garderoby we wnęce sypialnisalonu lub przedpokoju. Dziś jednak szafy przesuwne z powodzeniem mogą być tradycyjnymi (wolnostojącymi) szafami z wygodnymi w użytkowaniu drzwiami. Taki rodzaj mebli idealnie sprawdzi się w mieszkaniach o niewielkim metrażu, w których podczas aranżacji wnętrza liczy się każdy centymetr.

Od starego kufra aż po nowoczesne szafy przesuwne

Zanim w naszych wnętrzach na dobre zagościły nowoczesne szafy przesuwne, musiało minąć wiele, długich stuleci. Początkowo rolę tę pełnił masywny, bogato zdobiony kufer (skrzynia), w którym królowie i szlachta trzymała wszystkie stroje, oraz kosztowności. Nie było to jednak jedyne przeznaczenie ówczesnej szafy – skrzynie wykorzystywane były także w kościołach. Trzymano w nich ręcznie pisane księgi i całą resztę kościelnych kosztowności.

Skrzynia miała jednak swoje wady – była niepraktyczna z uwagi na niewielką ilość miejsca, która nie służyła przy tym estetyce wyjmowanych z niej królewskich i szlacheckich szat. Podjęto wówczas próbę wprowadzenia szyny, na której miały znaleźć się drogocenne stroje. Dzięki temu cienki materiał nie wymagał prasowania. Około XVII wieku szafy zaczęły coraz bardziej przypominać te, znane nam dziś.

Najnowszą zmianą w meblu jest wprowadzenie mechanizmu przesuwanych drzwi, który wykorzystuje się nie tylko w zabudowanych garderobach, ale coraz częściej w wolnostojących, tradycyjnych szafach. Obecnie szafy przesuwne stanowią najmodniejsze rozwiązanie – zwłaszcza dla niewielkich i ciasnych przestrzeni. W zależności od upodobania i potrzeb można je kupić z lustrem lub bez.

Przesuwne szafy z lustrami lub bez

Ciekawą opcją dla większości wnętrz będą szafy przesuwne z lustrami umieszczonymi na ruchomych drzwiach. Takie rozwiązanie pozwala optycznie powiększyć niewielką i ciasną przestrzeń mieszkania, dzięki grze światła i lustrzanego odbicia. W ofercie naszego sklepu mogą Państwo znaleźć szafy przesuwne z ogromnymi lustrami znajdującymi się na całej powierzchni drzwi lub tylko na ich części. Nasze przesuwane szafy dostępne są także w wersji bez luster – wszystko to z myślą o Państwa potrzebach i różnej aranżacji wnętrz.

Wolnostojące szafy przesuwne, czy wersja wnękowa?

Decydując się na szafę z przesuwanymi drzwiami do niewielkiego mieszkania, część osób ma problem z wyborem pomiędzy szafą wolnostojącą a zabudowaną wersją wnękową. Szafy przesuwne charakteryzują się bardzo dużą ilością miejsca – jednak podczas ich wyboru warto pomyśleć o kwestii montażu. W tej kwestii dużo wygodniejsze są szafy przesuwne wolnostojące. To dlatego, że w sklepie internetowym meblostrada24.pl, można kupić je w gotowej wersji.

W przypadku szafy przesuwnej wnękowej należy liczyć się z większymi kosztami mebla, ponieważ wykonywany jest on w całości na indywidualne zamówienie klienta. Co więcej, mebel montowany jest na stałe, nie da się go zatem przesunąć i zmienić położenia w przypadku remontu mieszkania lub przemeblowania. W takiej sytuacji dobrą alternatywą jest właśnie wolnostojąca szafa przesuwna, która pozwala na jej ewentualne przestawienie w inne miejsce.

Szafy przesuwne – wiele korzyści i cennej przestrzeni

Szafy przesuwne to funkcjonalny mebel, który pozwala na przechowywanie sporych ilości ubrań i akcesoriów domowych. Przesuwane drzwi mebla pozwalają zaoszczędzić wiele cennej przestrzeni, dzięki temu z powodzeniem mogą być wykorzystywane w niewielkich, a także wąskich pomieszczeniach. Wystarczy zaledwie kilkanaście centymetrów odstępu on innych mebli, aby otworzyć przesuwną szafę bez stukania jej drzwiczkami o sofę, fotel lub inny element wyposażenia wnętrza.

Niewątpliwą korzyścią szafy przesuwnej jest także spora ilość miejsca w jej wnętrzu do zagospodarowania. Liczne półki, szuflady, a także miejsce na wieszaki z ubraniami gwarantują niezwykłą pojemność. Szafa przesuwna umożliwia przechowywanie ubrań, odzieży wierzchniej, obuwia i innych rzeczy – jak np. odkurzacza i innych akcesoriów przeznaczonych do utrzymania czystości w mieszkaniu.

Szafy przesuwne pasują do niemal każdego stylu aranżacyjnego – to dlatego, że na meblostrada24.pl dostępne są one w różnych stylach, kolorach, a także wielkościach. Nasze szafy przesuwne z łatwością dopasują Państwo do nowoczesnego wnętrza, stylu skandynawskiego, boho, industrialnego, a nawet retro.

Zaloguj

Megamenu

Lista ulubionych0

Masz

Wkrótce pojawią się nowe produkty