Lustra

Funkcjonalne i praktyczne mieszkanie lub dom, w którym nie ma lustra? Niemożliwe! Lustra są obowiązkowymi elementami wyposażenia pomieszczeń takich jak łazienka, przedpokój czy garderoba. Trudno jest nam bowiem wyobrazić sobie w naszych domach brak przedmiotu umożliwiającego sprawdzenie swojego wyglądu, ubioru, a także wykonanie makijażu i wiele innych czynności. 

To, jak duże jest znaczenie lustra, może nam uświadomić fakt, że należy ono do jednych z najstarszych wynalazków cywilizacji. Ludzie już tysiące lat temu zdawali sobie sprawę z tego, jak przydatny może być taki przedmiot. Każde lustro składa się z gładkiej powierzchni, która odbija światło w taki sposób, że umożliwia odbicie obrazu znajdującego się naprzeciwko. Dodatkowym elementem jest tutaj rama, która pełni kilka funkcji: ochronną, ozdobną, a także pozwala na łatwe zawieszenie lustra na ścianie lub postawienie go na podłodze. 

Istnieje wiele rodzajów luster: 

  • lustra łazienkowe, 
  • lustra do przedpokoju,
  • lustra do garderoby,
  • lustra do sypialni,
  • lustra do makijażu. 

Każde z nich różni się nieco wyglądem, rozmiarem, a także możliwymi funkcjonalnościami. W sklepie Meblostrada24 znajdziesz idealne lustro bez względu na to, jakie ma być jego przeznaczenie. Gwarantujemy ponadto, że będziesz w pełni zadowolony z jego jakości, wytrzymałości oraz wspaniałego wyglądu. Sprawdź naszą bogatą ofertę i wybierz idealne lustro, które wzbogaci wystrój Twojego pomieszczenia. 

Lustra do przedpokoju 

Znajdujące się w przedpokoju lustro to często punkt, na którym skupiamy się, wychodząc z domu. Przystajemy przed nim na chwilę chociażby po to, by sprawdzić, czy odpowiednio prezentuje się nasze ubranie. Dzięki niemu możemy się upewnić, czy dana rzecz dobrze na nas leży, a fryzura jest perfekcyjna. Właśnie z tego względu lustro do przedpokoju ma zwykle podłużny kształt i wieszane jest pionowo. Umożliwia to szybkie spojrzenie na całą sylwetkę tuż przed wyjściem z domu. 

Przedpokój to zwykle mniejsze pomieszczenie, w którym istotne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Doskonale więc sprawdzą się tutaj takie warianty luster, które umożliwiają swobodne zawieszenie ich na ścianie. Modele stojące mogą bowiem zabierać zbyt dużą ilość cennego miejsca. Nie zapominajmy przy tym o estetycznym i stylowym wyglądzie! Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, jakie widzą nasi goście po przyjściu w odwiedziny. Ważne jest zatem, aby zainwestować w lustro, które sprawi, że przedpokój będzie prezentować się w gustowny sposób.

Lustra łazienkowe

Każda łazienka to miejsce, w którym powinno znaleźć się porządne lustro. Dzięki niemu możemy wykonać różnorodne zabiegi pielęgnacyjne oraz sprawdzić, jak prezentuje się nasz wygląd. W naszym sklepie internetowym meblostrada24.pl dostępna jest szeroka gama luster, które doskonale sprawdzą się w łazience. Występują zarówno w mniejszych, jak i większych rozmiarach, które możemy dopasować do możliwości naszej toalety. Duże lustra są często stosowane w celu optycznego powiększenia niewielkiej łazienki i sprawiają, że nie czujemy się w niej tak klaustrofobicznie. Dobierając odpowiednie lustro do łazienki, warto zwrócić uwagę na modele, których rama będzie odporna na dużą wilgotność.

Lustra do makijażu to specjalny rodzaj luster znajdujących się zwykle w łazience. Dostosowane są do wykonywania perfekcyjnego makijażu i często zawierają dodatkowe oświetlenie, które ułatwia precyzyjne nakładanie kosmetyków na twarz. Takie lustra mogą również stanowić wyposażenie toaletki znajdującej się w sypialni.

Lustra stojące czy wiszące?

Lustra występują w wielu różnych wariantach. Możemy je podzielić m.in. na lustra wiszące oraz lustra stojące. Pierwsze z nich charakteryzują się typową płaską konstrukcją i możliwością zawieszenia na ścianie. Dzięki temu zajmują naprawdę niewielką ilość miejsca. Dzięki takiej funkcjonalności umieszczane są zwykle w przedpokojach, salonach, a także łazienkach. 

Lustra stojące sprawdzą się natomiast w salonie, sypialni, garderobie, a także większym przedpokoju. Są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nie mamy odpowiednio odkrytej powierzchni ściany, na której można byłoby umieścić lustro. Co więcej, charakteryzują się one często stylowym wyglądem i stanowią ozdobny element pomieszczenia. 

Lustra dekoracyjne 

Niewątpliwie ciekawym rodzajem luster są lustra dekoracyjne. Oprócz praktycznych funkcji, gwarantują one również wspaniały wygląd. Stanowią nie tylko obiekt, dzięki któremu możemy zweryfikować własny wygląd, ale również element ozdobny. Wystarczy jedynie wybrać lustro z ozdobną ramą, które wzbogaci wygląd każdego pomieszczenia - łazienki, salonu czy sypialni. Lustra ozdobne to doskonała alternatywa dla obrazów i różnorodnych wiszących dekoracji. 

Bez względu na to, jakiego lustra szukasz, ozdobnego czy prostego, stojącego czy wiszącego, w sklepie Meblostrada24 znajdziesz idealny model, który doskonale dopasuje się do wystroju Twojego wnętrza. Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty!

Zaloguj

Megamenu

Lista ulubionych0

Masz

Wkrótce pojawią się nowe produkty