Fotele finki i gięte

Produkty w promocji

Brak dostępnych filtrów

Cena

468,00 zł - 1 290,00 zł

Szerokość

52 - 71

Głębokość

65 - 90

Wysokość

95 - 104

Styl

Czym powinien wyróżniać się fotel idealny? Pierwszą myślą, która od razu pojawia się nam w głowie, jest wygoda. W każdym domu powinien znaleźć się fotel, który pozwala wygodnie rozsiąść się z książką lub kubkiem kawy w dłoni. Odpowiednio dobrany mebel do siedzenia będzie perfekcyjną strefą relaksu i miejscem, w którym będziesz mógł odpocząć po ciężkim dniu. Wśród częstych wyborów klientów odnośnie do foteli wypoczynkowych są tzw. modele gięte oraz finki. Nasze fotele finki i fotele gięte (w tym również fotele bujane) to doskonały wybór nie tylko dla Twojego komfortu, ale również dla Twojego wnętrza. Oprócz wygody oferują oryginalny design, który świetnie sprawdza się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu.

W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę foteli wypoczynkowych, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Wybrany przez Ciebie fotel finka lub gięty sprawi, że miejsce, w którym go postawisz, stanie się ulubionym zakątkiem Twojego mieszkania. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie funkcjonalnych, wygodnych, wytrzymałych i jednocześnie stylowych mebli. Niezwykle ważna jest dla nas jakość oferowanych przez nas produktów, dlatego decydując się na zakup fotela finki z naszego sklepu, możesz mieć pewność, że będziesz w pełni usatysfakcjonowany.

Fotel finka - czym się charakteryzuje?

Oryginalne fotele finka wyróżniają się przede wszystkim swoją oryginalną konstrukcją. Posiadają one bowiem interesujący kształt, który wpływa nie tylko na nietypowy design, ale również ciekawsze doznania podczas siedzenia, niż w przypadku zwykłego fotela. Drewniane nogi są przedłużone w taki sposób, że stanowią również podłokietniki. To właśnie na nich opiera się siedzisko fotela. Jego tylna część nie jest wsparta w dodatkowy sposób, co nie oznacza, że fotel nie jest stabilny. Siedząc na nim, możemy mieć pewność, że nie przewróci się w żaden sposób, a jedynie umożliwi nam delikatne bujanie się podczas relaksu. Jego modernistyczna konstrukcja przyciąga wzrok i sprawia, że wnętrze nabiera ciekawego charakteru. 

Fotele finki - pochodzenie

Fotel finka pochodzi z Finlandii i właśnie od nazwy tego kraju zaczerpnął swoje potoczne miano. Fotel finka ma ciekawą genezę, ponieważ został zaprojektowany w latach 30. poprzedniego stulecia z myślą o osobach chorych na gruźlicę. Istotną rolę odegrał tutaj kąt odchylenia oparcia, który został opracowany w taki sposób, by oddychanie stało się dla pacjentów o wiele łatwiejsze. Odpowiednio wyprofilowane, cienkie i giętkie sklejki stanowiące stelaż, zapewniały natomiast amortyzację ruchów podczas uciążliwego kaszlu.

Duża wygoda gwarantowana przez taki innowacyjny rodzaj fotela sprawiła, że szybko zdobył on popularność również wśród osób zdrowych, które zainteresowały się jego nietypową konstrukcją. Wkrótce znajdował się on w każdym nowoczesnym domu. Nic dziwnego, że dalej jest on chętnie uwzględniany przez projektantów wnętrz, szczególnie w mieszkaniach o modernistycznym charakterze. Fotel finka to prosty, a jednocześnie nieschematyczny design, który urzeka minimalizmem i praktycznością. Umieszczony w salonie stanowi świetne miejsce do odpoczynku - relaksującego oglądania telewizji, czytania gazety i wielu innych czynności. 

Czym są fotele gięte?

Oryginalny design foteli typu finka sprawił, że gięte fotele na stałe zagościły w projektach wychodzących spod rąk designerów mebli. Fotele typu finka stały się inspiracją dla innych przeznaczonych do siedzenia mebli składających się z takich cienkich, odpowiednio wygiętych paneli wykonanych z drewnianej sklejki. Obowiązkowym elementem wpływającym na komfort jest tutaj miękkie siedzisko oraz wygodne oparcie. Wiemy, jak ważna jest odpowiednia wytrzymałość foteli, krzeseł, sof i innych mebli przeznaczonych do siedzenia czy leżenia, dlatego oferujemy wyłącznie takie modele, które zostały stworzone z najwyższej jakości materiałów. Solidna, a jednocześnie lekka konstrukcja jest tutaj gwarancją wieloletniego użytkowania bez żadnych przeszkód.

Ciekawym rodzajem foteli giętych są także fotele bujane, które zamiast stabilnych nóżek, posiadają wygięte bieguny, pozwalające na delikatne bujanie się całej konstrukcji. Dzięki temu są doskonałą alternatywą dla foteli finek, które również umożliwiają taki rodzaj relaksu poprzez bujanie.

Fotele gięte bujane - gdzie się sprawdzą?

Relaksacyjne gięte fotele bujane wbrew pozorom i ogólnemu przekonaniu nie są stworzone wyłącznie dla osób starszych. Z powodzeniem mogą z niego korzystać osoby w dowolnym wieku. Wystarczy usiąść i delikatnie przechylić się do przodu, ustawić nogi na specjalnej podpórce, pozwalając, by fotel zaczął się lekko kołysać. Działa to relaksująco i odprężająco, co wyjątkowo dobrze sprawdzi się po ciężkim, stresującym dniu. Fotele gięte bujane są zdecydowanie lżejsze niż klasyczne duże fotele, które zwykle bywają w naszych mieszkaniach. Jeśli zatem za dnia chcesz spędzać czas na tarasie, a wieczory lubisz spędzać w domowym zaciszu pod lampką i książką w ręku - żaden problem! Bez większych trudności przeniesiesz fotel gięty bujany w wybrane przez Ciebie miejsce. Jeśli zatem szukasz mebla, który pozwoli Ci się wyciszyć, ukoić nerwy i rozładować stres, koniecznie zastanów się nad zakupem tego rodzaju siedziska.

Zaloguj

Megamenu

Lista ulubionych0

Masz

Wkrótce pojawią się nowe produkty