Szafy

Produkty w promocji

Cena

314,00 zł - 3 150,00 zł

Szerokość

35 - 254

Wysokość

175 - 235

Głębokość

32 - 204

Kolor

Styl

Inne funkcje

Trudno wyobrazić sobie współczesne mieszkanie lub dom bez pojemnej szafy na ubrania oraz inne, prywatne drobiazgi. Mebel ten stanowi podstawowe wyposażenie każdego wnętrza – a zwłaszcza sypialni, w której znajduje się pod różną postacią. Szafy w naszych domach są niemymi świadkami naszej codzienności, w której nie pełnią wyłącznie roli schowka na ubrania. W przypadku pojemnych i wolnostojących szaf lub szaf z przesuwnymi drzwiami — potrafią również pełnić tzw. funkcję magazynową, w której na półkach znajdują się buty, a nawet niewielki sprzęt do sprzątania.

Dostępna różnorodność szaf w sklepie internetowym meblostrada24.pl pozwala na idealne dopasowanie jej modelu do aranżacji danego wnętrza. W ofercie naszego sklepu mogą Państwo znaleźć różne rodzaje szaf – jak np.: szafy przesuwne, szafy narożne, czy szafy otwierane. Meble idealnie sprawdzą się do sypialni każdego członka rodziny – nawet najmłodszych pociech. Z powodzeniem zajmą także wolną przestrzeń w przedpokoju, gdzie domownicy, jak i goście zostawiają kurtki, torebki, buty lub parasole.

Skąd wziął się pomysł na szafy?

Historia szafy sięga już XVI wieku, a więc czasów Zygmunta I Starego oraz Zygmunta II Augusta. Początkowo mebel funkcjonował jako samodzielna, stawiana pionowo, masywna skrzynia z ciekawymi zdobieniami, którą w ówczesnej Polsce określano jako armaria lub almaria (od łacińskiego armarium, oznaczającego szafę, archiwum). Ówczesne szafy powstawały przede wszystkim w kościołach i służyły do przechowywania ręcznie pisanych ksiąg oraz pozostałych rzeczy niezbędnych do odprawiania mszy.

Wraz z upływem czasu i kolejnych dwóch stuleci, nazwa mebla zmieniła się na znaną już dziś szafę, która pochodzi od niemieckiego słowa Schrank. Wtedy też mebel zaczął wkraczać do szlacheckich salonów, a także sypialni. Na przestrzeni lat wygląd szafy został unowocześniony i wzbogacony o elementy takie jak choćby: półki, drążek do wieszania ubrań na wieszakach, specjalne wieszaki na paski i krawaty, dodatkowe szuflady, a także lustro. Dzięki temu wszystkiemu szafy stały się tak bardzo funkcjonalne.

Szafy sypialniane

Trudno wyobrazić sobie bardziej odpowiednie miejsce na szafę niż właśnie sypialnia. Wybierając mebel do swojego pokoju, należy zwrócić uwagę na to, aby w pełni pomieścił całą garderobę oraz pozostałe rzeczy prywatne. Jednak nie sama funkcjonalność odgrywa kluczową rolę – ważny jest także styl sypialnianej szafy, który powinien przede wszystkim podkreślać przytulność, a także wyjątkowy charakter pomieszczenia.

Do niewielkiej sypialni idealnie sprawdzi się narożna szafa lub wolnostojąca z dużym lustrem, dzięki któremu optycznie można powiększyć mały pokój. Duża ilość półek oraz dodatkowe szuflady zagwarantują niezbędną przestrzeń dla prywatnych rzeczy.

Szafy do przedpokoju

Przedpokój to miejsce, w którym goście, jak i domownicy zdejmują odzienie wierzchnie. Perspektywa wieszania wszystkiego na niezabudowanym wieszaku wydaje się niezbyt dobrym pomysłem z estetycznego punktu widzenia. Warto zatem zawczasu pomyśleć o pojemnej szafie, w której bez trudu zmieszczą się wszystkie kurtki, płaszcze i inne rodzaje okryć na każdą porę roku.

Idealna szafa w przedpokoju powinna zawierać nie tylko odpowiednio długi drążek i wieszaki, lecz także miejsce na buty, czapki, kapelusze, różnego rodzaju szaliki i kobiece apaszki, rękawiczki itp. Warto zatem pomyśleć o szafie z odpowiednią ilością półek oraz szuflad, w których będziemy przetrzymywać zimowe bądź letnie elementy garderoby. Warto także zwrócić uwagę na drzwi od szafy do przedpokoju – najlepiej, aby były one przesuwane, co czyni je łatwymi i wygodnymi w użyciu.

Dostępne rodzaje szaf w sklepie internetowym meblostrada24.pl

Szafy to obowiązkowy mebel w każdym domu. Na meblostrada24.pl dostępne są m.in. szafy wolnostojące lub wbudowane w ścianę z zamykanymi oraz przesuwanymi drzwiami. Dostępna oferta jest stale poszerzana po to, abyście mogli Państwo idealnie dopasować mebel nie tylko do stylu wnętrza, w którym ma się znaleźć, lecz także do przechowywania różnych przedmiotów – takich jak ubrania, książki, a nawet naczynia.

To właśnie nasze wnętrza decydują o wielkości szafy, a także jej układzie wewnętrznym. Dlatego w ofercie naszego sklepu nie brakuje m.in. szaf wielko i małogabarytowych, szaf narożnych, szaf przesuwanych, szaf otwieranych, szaf sypialnianych lub szaf dziecięcych. Meble dostępne są w różnych stylach – w ofercie nie brakuje designerskich, skandynawskich, modernistycznych lub klasycznych szaf w szerokiej gamie kolorystycznej.

Przed wyborem mebla warto najpierw pomyśleć o maksymalnej funkcjonalności szafy i określić jej ostateczne przeznaczenie. Dzięki temu łatwiej będzie zadecydować, czy potrzebują Państwo więcej przestrzeni na wieszaki, a może półki lub szuflady.

Sklep Meblostrada24 stara się zadbać o potrzeby klientów – dlatego nieustannie poszerzamy dostępny asortyment naszych produktów. Co więcej, dbamy o to, aby nasze produkty cechowały się wysoką jakością, a także estetyką, na którą Państwo zasługują.

Zaloguj

Megamenu

Lista ulubionych0

Masz

Wkrótce pojawią się nowe produkty