Materace 160x200

Produkty w promocji

Brak dostępnych filtrów

Cena

778,00 zł - 4 385,00 zł

Długość

200 - 200

Szerokość

160 - 160

Wysokość

12 - 34

Wypełnienie materaca

Materac

Brak dostępnych filtrów

Każdy z nas doskonale wie, jak ważny jest odpowiedni wypoczynek. Nocny sen powinien trwać przynajmniej 7-8 godzin i ważne jest, by w tym czasie nic go nie zakłócało. Jedynie wyspani i wypoczęci jesteśmy w stanie w pełni korzystać z życia. Trudno jest jednak należycie zregenerować siły, posiadając niewygodny materac. Sklep Meblostrada24 przychodzi tutaj z pomocą. W naszej ofercie znajdziesz materace 160x200, które sprawią, że sen będzie zdrowy i przyjemny, a rano obudzisz się uśmiechnięty i gotowy na to, co przyniesie dzień.

Wybór odpowiedniego łóżka to dopiero połowa sukcesu. To właśnie odpowiedni materac wpływa na jakość naszego snu. Dzięki niemu możemy swobodnie rozłożyć się na łóżku w najdogodniejszej w danym momencie pozycji. Właściwie dobrany materac zmniejsza ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości związanych z niewygodną do spania powierzchnią. Doskonale wiemy, że porządny materac nie pozwoli nam odczuć podczas snu ani jednej deski stanowiącej konstrukcję łóżka. Zadbaj o swoje zdrowie już dzisiaj i zamów idealny materac, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania. 

W naszym sklepie dostępne są materace 160x200, które dopasowane są do różnorodnych potrzeb. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz wśród nich idealny produkt, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania i zagwarantuje Ci spokojny nocny relaks. Sprawdź już teraz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jak materac wpływa na sen?

Dlaczego materace 160x200 są tak ważne w kwestii odpowiedniego snu? Kluczowych jest tutaj kilka aspektów. Po pierwsze, spokojnie przespana noc sprawia, że w mniejszym stopniu odczuwamy stres, a także jesteśmy bardziej opanowani. Rano budzimy się zrelaksowani, co sprawia, że towarzyszy nam dobry humor. Dzięki temu ze spokojem podchodzimy do napotykanych w ciągu dnia trudności. Idealny materac pozwoli więc wyeliminować niepokój i zyskać pozytywne nastawienie.

Kolejną kwestią jest oczywiście wyeliminowanie wszelkiego bólu i dolegliwości związanych z nieodpowiednim doborem materaca. Właściwy materac powinien stanowić idealne oparcie dla Twojego ciała. Nie może być ani zbyt miękki, ani za twardy. Jest to szczególnie istotną kwestią ze względu na kręgosłup. Powinniśmy o niego zadbać jak najwcześniej, aby w przyszłości uniknąć wszelkich uprzykrzających życie schorzeń. W naszym sklepie znajdziesz wspaniałe modele dużych materaców 160x200, spośród których bez problemu wybierzesz taki, który nie będzie miał negatywnego wpływu na Twoje zdrowie. Wręcz przeciwnie - sprawi, że zadbasz o swój komfort i dobre samopoczucie.

Jak wybrać idealny materac?

Wybór odpowiedniego materaca powinien być podyktowany przede wszystkim potrzebami danego użytkownika. Nie istnieje bowiem idealny materac 160x200, który sprawdzi się w przypadku dosłownie każdej osoby. Konieczne jest tutaj dopasowanie odpowiedniego materiału wypełniającego produkt, wysokości i stopnia jego twardości. 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że podczas wyboru materaca powinniśmy kierować się m.in. własnym wzrostem i wagą. To właśnie te aspekty wpływają na optymalną w danym przypadku twardość materaca. Oprócz tego powinniśmy również sprawdzić, z czego został wykonany dany materac. Kryteriów, które powinniśmy wziąć pod uwagę jest zatem całkiem dużo. Bez względu na to, jakiego materaca potrzebujesz, możesz mieć pewność, że u nas znajdziesz model, z którego będziesz w pełni zadowolony.

Materace 160x200 są na tyle duże, że pozwalają na swobodny sen dwóch osób. Jeśli planujemy zakup materaca na łóżko małżeńskie, weźmy pod uwagę potrzeby obu użytkowników. Z pewnością uda się znaleźć w naszym sklepie produkt, który pogodzi wymagania obu osób. 

Materace 160x200 - jak dobrać odpowiednią twardość? 

Jednym z najważniejszych kryteriów wpływających na dopasowanie materaca do konkretnych potrzeb jest jego twardość. W celu doboru odpowiedniego stopnia twardości opracowana została specjalna skala, która wskazuje, jaki materac sprawdzi się w przypadku wagi danej osoby. Przewidziane są tutaj oznaczenia H1, H2, H3 oraz H4. Im wyższa cyfra znajduje się w danym oznaczeniu, tym większej twardości możemy spodziewać się w przypadku konkretnego modelu materaca. Specjaliści tworzący wspomnianą skalę na podstawie badań ustalili zakres ciężaru ciała użytkownika, który będzie optymalny w stosunku do danego materaca 160x200. W ten sposób możemy wyróżnić:

  • materac H1 – odpowiedni w przypadku wagi do 60 kg;
  • materac H2 – odpowiedni w przypadku wagi od 60 do 80 kg;
  • materac H3 –  odpowiedni w przypadku wagi  od 80 do 100 kg;
  • materac H4 –  odpowiedni w przypadku wagi  powyżej 100 kg.

Materace 160x200 - jaki materiał wybrać?

Gama dostępnych materiałów jest naprawdę szeroka. Możemy tutaj znaleźć zarówno materace 160x200 wykonane z bawełny, jak i wypełnione pianką, materace sprężynowe i wiele innych. Podczas wyboru idealnego produktu powinniśmy sprawdzić cechy każdego z nich. Materace piankowe gwarantują np. dużą elastyczność. Dzięki takim właściwościom możemy mieć pewność, że materac idealnie dopasuje się do naszego ciała, gwarantując nam maksymalny komfort podczas snu. Jeśli zależy nam na jak największej higienie, zwróćmy z kolei uwagę na takie modele, które posiadają właściwości przeciwgrzybicze, a także takie, które zapobiegają rozwojowi bakterii. Bez względu na wariant, który wybierzesz, pamiętaj, że wszystkie oferowane przez nas materace charakteryzują się wysoką jakością i trwałością.

Zaloguj

Megamenu

Lista ulubionych0

Masz

Wkrótce pojawią się nowe produkty