Materace 120x200

Produkty w promocji

Brak dostępnych filtrów

Cena

429,00 zł - 3 380,00 zł

Długość

200 - 200

Szerokość

120 - 120

Wysokość

12 - 34

Wypełnienie materaca

Materac

Brak dostępnych filtrów

Własny dom lub mieszkanie, a w szczególności sypialnia, powinny być komfortowymi przestrzeniami, w których każdy może czuć się dobrze i swobodnie. Jednym z najważniejszych mebli w każdym domu jest łóżko (w końcu to w nim spędzamy co najmniej kilka godzin każdej nocy), a jego kluczową częścią jest z kolei materac. Materace 120x200 to popularne rozwiązanie do sypialni dziecięcych i młodzieżowych, a także do sypialni osób dorosłych o mniejszym metrażu.

Zakup dobrego materaca, na przykład o wymiarach 120x200, to jedna z najlepszych inwestycji, jaką można wykonać dla swojego samopoczucia i zdrowia. Wygodny, wysokiej klasy materac to gwarancja regenerującego snu, a na dłuższą metę doceni go także kręgosłup.

Materace 120x200 dopasowane do wymagań

Każda osoba poszukująca idealnego materaca może mieć w stosunku do niego nieco inne wymagania, w zależności od tego, jaką twardość preferuje czy jakie są wymiary pomieszczenia, w którym ma znaleźć lub już znajduje się łóżko. W związku z tym zadbaliśmy o to, aby sklep Meblostrada24 oferował bardzo szeroką gamę różnorodnych materacy, tak, aby każdy był w stanie odszukać produkt spełniający wszystkie jego oczekiwania.

Wśród proponowanych materacy znaleźć można materace 120x200. Jest to wymiar przechodni między typowo jednoosobowymi materacami o szerokości 90 centymetrów i większymi modelami materacy o szerokościach 140, 160 czy 180 centymetrów. W związku z tym doskonale sprawdzą się dla jednej osoby, która chce mieć do dyspozycji większą przestrzeń, bądź też dla dwóch osób posiadających niewielką sypialnię.

Są to materace kompatybilne z bardzo wieloma ramami łóżek, w związku z czym nie powinno być najmniejszego problemu ze znalezieniem odpowiedniego modelu (lub wykorzystaniem już posiadanego, o ile został on stworzony z myślą właśnie o materacach 120x200). Mowa tutaj zarówno o ramach tradycyjnych, jak i na przykład ramach łóżek piętrowych czy łóżek półpiętrowych. Możliwości wykorzystania materacy 120x200 jest bardzo wiele, można więc powiedzieć, że są to materace o wymiarach uniwersalnych.

Materace 120x200 z różnorodnymi wypełnieniami

Materace 120x200 mogą mieć różne wypełnienia. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ wybrany rodzaj wypełnienia może wpłynąć na takie parametry, jak sprężystość, twardość czy stopień antyalergiczności materaca. Wśród popularnych rozwiązań można wymienić materace piankowe, lateksowe oraz sprężynowe (kieszeniowe lub bonellowe).

Lateks jest materiałem antyalergicznym, a przy tym zapewniającym wysoki komfort użytkowania. Z kolei materace piankowe są bardzo wytrzymałe i nie straszne są im duże obciążenia, a przy tym również zapewniają wysoką jakość snu. Nowoczesne materace sprężynowe zapewniają wysoką sprężystość, a przy tym są atrakcyjne cenowo. 

Twardość materacy określona jest z reguły przy użyciu parametru H, na przykład H1, H2, H3 lub H4, przy czym H1 są materacami najbardziej miękkimi, zaś H4 – najtwardszymi z tej listy. Wyższa twardość oznacza także odporność na większe obciążenie, w związku z czym dobierając twardość materaca należy pamiętać nie tylko o własnych preferencjach, ale także o tym, kto będzie z niego korzystał.

Wyższa twardość rekomendowana jest przede wszystkim osobom, które mają problemy z kręgosłupem (jako że twardsze materace lepiej go wspierają), a także ogółem osobom dorosłym. Bardziej miękkie materace z kolei są świetnym rozwiązaniem dla dzieci czy też lżejszych osób dorosłych. Ostateczna decyzja zależy jednak od przyszłego użytkownika łóżka – w końcu najważniejsze jest to, aby czuł się on w nim dobrze.

Wygodne materace 120x200

Każdy, komu zdarzyło się spać na niewygodnym materacu, z pewnością potwierdzi, że wpływa to negatywnie na jakość snu, a nie jest też niczym dobrym obudzić się z dyskomfortem w szyi czy plecach. W związku z tym materace 120x200 powinny być przede wszystkim wygodne. Wszystkie materace ze sklepu Meblostrada24 charakteryzują się wysoką jakością wykorzystanych materiałów i starannym wykonaniem, dzięki czemu mogą zapewniać relaksujący, wygodny sen przez wiele lat.

Wszelkie najistotniejsze dane dotyczące każdego z oferowanych materacy są dostępne w jego karcie produktu. Wybierając model dla siebie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie kwestie, jak rozmiar (nie tylko szerokość i długość, a więc w tym przypadku 120x200, ale też wysokość) i materiał wypełnienia. Kluczowym aspektem jest dopasowanie rozmiaru nie tylko do osobistych preferencji, ale również do posiadanej ramy łóżka, tak aby na pewno oba te elementy właściwie się ze sobą łączyły.

Sypialnia może, a wręcz powinna być komfortową przestrzenią, nie tylko atrakcyjną pod względem wizualnym, ale też praktyczną. Zobacz dostępne w Meblostrada24 materace 120x200, wybierz coś dla siebie i ciesz się lepszą jakością snu i wygodą!

Zaloguj

Megamenu

Lista ulubionych0

Masz

Wkrótce pojawią się nowe produkty