Materace dla niemowląt

Brak produktów

Produkty w promocji

Brak dostępnych filtrów

Cena

Brak możliwości wyboru w tej grupie

Długość

Brak możliwości wyboru w tej grupie

Szerokość

Brak możliwości wyboru w tej grupie

Wysokość

Brak możliwości wyboru w tej grupie

Wypełnienie materaca

Brak dostępnych filtrów

Twardość materaca

Brak dostępnych filtrów

Materac

Brak dostępnych filtrów

Sen dla niemowlaka jest jedną z ważniejszych czynności. W pierwszych miesiącach i latach życia jest kluczowym czynnikiem dla prawidłowego rozwoju. Dlatego nieodłącznym elementem pokoju dziecięcego jest łóżeczko z wygodnym materacem. Do komfortowego i w pełni regenerującego snu z całą pewnością przyczynia się odpowiedni materac. 

Materace dla niemowląt muszą być nie tylko wykonane z właściwych materiałów, ale także posiadać odpowiednie wymiary. Równie istotne są parametry materacy dla niemowląt, między innymi twardość. W Meblostrada24 znajdziesz materace dla niemowląt, które zapewnią komfortowy sen już od pierwszych dni życia. 

Materace dla niemowląt - jakie są rodzaje? 

Wybór materaca dla niemowlaka wcale nie jest prostym zadaniem. Musimy wziąć pod uwagę zarówno materiał, poziom miękkości, jak i rodzaj materaca. Na który się zdecydować? Wybór nie jest jednoznaczny. W ofercie materacy dla niemowląt w sklepie Meblostrada24 znajdziesz szeroki wybór najlepszych produktów dla najmłodszych. Dużym uznaniem cieszą się materace dla niemowląt antyalergiczne. Tego typu materace wykonane są z pianki. Warto jednak zwrócić uwagę, żeby materac piankowy dla niemowlaka był zrobiony z pianki poliuretanowej wysokoelastycznej. To najlepszy wybór dla dziecka już od pierwszych dni życia. O ile w przypadku dorosłych, materace piankowe mają poważną konkurencję w postaci materacy sprężynowych, czy lateksowych, to nie sprawdzą się one dla niemowlaków. 

Materac z pianki poliuretanowej wysokoelastycznej przede wszystkim zapewnia odpowiednią wentylację. Ponadto jest wytrzymały. Charakteryzuje się także elastycznością i sprężystością. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do ułożenia ciała maluszka, co zapewnia komfortowy sen. Co ważne, materac tego typu właściwie podpiera kręgosłup niemowlaka. Istotną cechą jest także antyalergiczność materaca. Dzięki temu minimalizujemy szanse, że na skórze dziecka pojawi się wysypka lub wystąpią inne uciążliwe objawy alergii. Za to nasze dziecko będzie mogło cieszyć się głębokim i wygodnym snem. 

Materace dla niemowląt piankowe wyróżniają się także atrakcyjną ceną. Materac dla niemowlaka jest tylko meblem przejściowym, do czasu aż wymienimy łóżeczko na większe. Dlatego wiele osób, oprócz parametrami materaca dla niemowląt, kieruje się także ceną. W Meblostrada24 znajdziesz korzystne oferty najlepszych materacy dla niemowląt

Wybór materaca dla niemowlaka 

Już wiemy, że dla niemowląt najlepszym wyborem są antyalergiczne materace piankowe. Jednak nie tylko materiał, z którego wykonany jest materac dla niemowlaka, jest istotny. Równie ważne są parametry. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na grubość materaca, jego wypełnienie, czy możliwość zdejmowania pokrowca. Zacznijmy od grubości. Materace dla niemowląt nie mogą być za cienkie. W takim przypadku mogłyby one być niewygodne i uwierać maluszka. Szczególnie jeżeli kładziemy materac w łóżeczku ze szczebelkami. Niemowlaki dużą część dnia spędzają w łóżeczku. Dlatego materac dla dziecka musi zapewniać maksymalny komfort użytkowania. Z tego względu warto zwrócić uwagę między innymi na modele elastyczne. 

Przy wyborze pierwszego materaca warto także zwrócić uwagę na rozmiar. Standardowe wymiary materacy dla niemowląt wynoszą 60x120. W pierwszej chwili taki rozmiar może wydawać się za duży. Jednak należy pamiętać, że dzieci w pierwszym roku życia bardzo szybko rosną. Dlatego jeśli chcemy, żeby materac dla niemowlaka został z nami na dłuższą chwilę, to warto postawić na taki rozmiar. 

Materace dla niemowląt - jakie powinny mieć atesty? 

Wybór materaca dla niemowlęcia to jeden z ważniejszych elementów szykowania wyprawki. Wyjątkowo się do niego przykładamy, ponieważ zależy nam nie tylko na komforcie dziecka, ale także na jego bezpieczeństwie. Dlatego przy wyborze materaca dla najmłodszych warto zwrócić uwagę na atesty i certyfikaty. Materace dla niemowląt muszą posiadać odpowiednie atesty, które potwierdzają, że produkt jest bezpieczny w użytkowaniu. Producenci chętnie się nimi chwalą, gdyż świadczą o jakości. Dlatego bez problemu powinniśmy odnaleźć właściwe oznaczenia. Na przykład atest PZH oznacza, że materac dla niemowlaka spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Jest bezpieczny dla maluszka i nie zawiera szkodliwych substancji. 

Pokrowce na materace dla niemowląt 

Dużym uznaniem i popularnością cieszą się pokrowce na materace dla niemowląt. Jest to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na zachowanie materaca w dobrym stanie. Pokrowiec zabezpiecza wierzchnią warstwę materaca przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Dzięki temu wspomaga utrzymanie wysokiej higieny materaca. Ważne jednak, żeby pokrowiec był wykonany z wysokiej jakości materiałów, które będą bezpieczne dla niemowlaka i na przykład nie spowodują uczulenia. W ofercie sklepu internetowego  meblostrada24.pl znajdziesz szeroki wybór materacy dla niemowlaków wraz z pokrowcami. W naszym sklepie dostrzegamy potrzeby także najmłodszych klientów.

Zaloguj

Megamenu

Lista ulubionych0

Masz

Wkrótce pojawią się nowe produkty