Komody narożne

Brak produktów

Produkty w promocji

Brak dostępnych filtrów

Cena

Brak możliwości wyboru w tej grupie

Szerokość

Brak możliwości wyboru w tej grupie

Wysokość

Brak możliwości wyboru w tej grupie

Głębokość

Brak możliwości wyboru w tej grupie

Kolor

Brak dostępnych filtrów

Styl

Brak dostępnych filtrów

Inne funkcje

Brak dostępnych filtrów

Komody to niebywale użyteczne meble, które znajdą zastosowanie w bardzo wielu przypadkach. Warto wiedzieć, że poza komodami o klasycznej budowie dostępne są również tak zwane komody narożne, których zadaniem jest w pełni zagospodarować wolną przestrzeń w, jak wskazuje sama ich nazwa, rogach pomieszczeń. W wielu przypadkach komoda byłaby bardzo przydatna, ale przy ścianach nie ma już miejsca, a rogi pozostają puste. W takiej sytuacji zamiast zrezygnować, zdecydowanie lepiej postawić właśnie na mebel stworzony do takich przypadków.

Komody narożne świetnie pasują zwłaszcza do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym (salonów, gabinetów, biur), ale nie tylko. Występują w bardzo wielu wariantach, zarówno pod względem koloru, jak i designu, że można z powodzeniem dopasować je również do bardziej nowoczesnych wnętrz.

Wybierz eleganckie komody narożne z oferty sklepu Meblostrada24 i stwórz olśniewającą, a przy tym praktyczną aranżację.

Komody narożne, czyli maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Komody narożne od frontu wyglądają często jak klasyczne komody, natomiast „ścięte” boki mebla pozwalają idealnie wpasować go w róg pomieszczenia. Jest to o tyle istotne, że stawiając klasyczny mebel w rogu, nie jesteśmy w stanie umieścić go przy samej ścianie. W związku z tym tracimy dużą ilość przestrzeni, a całość z daleka wygląda bardzo nieestetycznie, zwłaszcza w przypadku niższych komód, przy których dobrze widać, jak duża jest odległość między końcem komody a ścianą.

Wybierając zamiast tego komody narożne, można w pełni wykorzystać potencjał pomieszczenia. Ma to szczególne znaczenie w mniejszych pokojach, ale będzie istotne także w przypadku minimalistycznych, przestronnych aranżacji większych pomieszczeń. Dodatkowo, brak niezagospodarowanej przestrzeni między ścianą a komodą, w której zbierałyby się zabrudzenia, ułatwia utrzymanie domu lub mieszkania w czystości.

Co ważne, komody narożne występują w różnych rozmiarach, więc decydując się na nie, nie musimy rezygnować z dużej ilości miejsca do przechowywania ważnych przedmiotów. Niektóre z nich mogą być wyposażone w szafki (przeszklone lub zasłonięte), inne szuflady, a jeszcze inne zarówno jedne, jak i drugie. To, które opcja będzie najlepsza, zależy od Twoich preferencji i tego, co planujesz w komodzie przechowywać. Zwłaszcza w przypadku niższych komód narożnych, blat może posłużyć jako dodatkowe miejsce na bibeloty, ramki ze zdjęciami i nie tylko.

Wytrzymałe i solidne komody narożne

Komody narożne niekiedy służą do przechowywania ciężkich przedmiotów, tak więc ich wytrzymałość jest kluczowa. Jeśli na przykład masz w planie umieszczenie w nich wiele ciężkich książek czy napojów, bądź chcesz na szczycie komody postawić niewielki telewizor, z pewnością jest ona dla Ciebie szczególnie istotna. W asortymencie Meblostrada24 znajdziesz solidne komody narożne, wykonane z trwałych materiałów i odpowiednich właściwościach, zapewniających, że przez długi czas zachowają swój olśniewający wygląd.

Szczególną popularnością cieszą się między innymi komody narożne drewniane. Drewno jest bardzo atrakcyjnym wizualnie materiałem, a przy tym nie można odmówić mu wytrzymałości na upływ czasu.  Bardzo wysoką jakością wyróżniają się nie tylko główne materiały, z których wykonano komody, ale także ich wykończenia, takie jak precyzyjnie wykonane uchwyty (na przykład uchwyty mosiężne). Szczególnie popularne są komody narożne brązowe i ciemno brązowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na jaśniejszą barwę, zwłaszcza we wnętrzach urządzonych w stylu modernistycznym.

Komody narożne do salonu i nie tylko

Wielu osobom komody narożne mogą kojarzyć się przede wszystkim z salonami – i faktycznie w tych pomieszczeniach spotyka się je bardzo często. Mogą posłużyć do przechowywania tekstyliów czy sztućców, a w przypadku przykładowo większych komód z przeszkleniami także kryształów lub alkoholi. Możliwości jest bardzo wiele, więc każdy może uzupełnić półki i szuflady tym, co chciałby zawsze mieć w salonie pod ręką.

Warto jednak wiedzieć, że komody narożne bardzo różnorodne zastosowania i z powodzeniem można je wykorzystać również chociażby w biurze czy sypialni. Między innymi do przechowywania dokumentów, książek, zdjęć czy ozdób. Mogą być szczególnie użyteczne w przypadku pomieszczeń niewymiarowych, na przykład na poddaszach, a do tego małych, w których optymalne zagospodarowanie przestrzeni jest kluczowe.

Wymiary tego typu pomieszczeń bywają różnorodne, dlatego też w sklepie internetowym meblostrada24.pl znajdziesz zarówno szersze, jak i węższe komody narożne. Ponadto niektóre meble są niższe i doskonale sprawdzą się właśnie na poddaszach, inne zaś sprawdzą się, jeśli potrzebujemy większej przestrzeni do przechowywania różnych przedmiotów. Pamiętaj, aby wybierając odpowiednią komodę kierować się nie tylko swoim gustem, ale też jej wymiarami i porównać je z wymiarami miejsca, w którym planujesz ten mebel umieścić.

Wykorzystaj maksymalnie narożniki pomieszczeń w Twoim domu. Sprawdź nasze komody narożne i wypełnij pustą przestrzeń w rogu salonu, biura lub sypialni!

Zaloguj

Megamenu

Lista ulubionych0

Masz

Wkrótce pojawią się nowe produkty